MURY OPOROWE

Typu L

Elki betonowe – Mur oporowy WPŻ Elbud – to połączenie starannie wykonanego procesu produkcyjnego, wytrzymałego zbrojenia i wysokiej jakości mieszanki betonowej. W wyniku tego procesu otrzymano wyróżniającą się, bardzo gładką powierzchnię frontowej ściany oporowej, która nie tylko posiada odpowiednie parametry techniczne, lecz również bardzo ładnie się prezentuje.

Zastosowane przez nas zbrojenie w murach oporowych typu L, pozwala na uzyskanie wytrzymałości nacisku od 5kN/m2 aż do 25 kN/m2, czyli od 500 kg do nawet 2500 kg na metr kwadratowy.

W elkach betonowych zastosowano haki montażowe w 3 różnych miejscach, tak aby magazynowanie ich oraz montaż był jak najszybszy.  Dzięki zastosowaniu naszych murów oporowych skrócisz czas budowy i obniżysz całkowity koszt inwestycji. W efekcie otrzymasz betonowe ściany o bardzo gładkiej powierzchni, której nie ma konieczności już dodatkowo wykańczać.

Prefabrykowane murki oporowe to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które dzięki swej prostocie oraz estetyce może być zastosowane do wielu rozwiązań.  Przykładem tu mogą być zapory podtrzymujące grunt – skarpy, ogrodzenia, zasieki, umocnienia nasypów, zjazdów , a nawet budowa gotowych ścian.

Mury oporowe prefabrykowane znajdują często zastosowanie na działkach, ogrodach, placach budowy, magazynach, w rolnictwie oraz przy budowie mostów i parkingów, a nawet jako rampy, tunele, przejścia, kanały, zjazdy do garażów.

Bardzo popularnym zastosowaniem jest budowanie zasieków magazynowych czy boksów. 
W miejscach tych można przechowywać np. kruszywo, węgiel, drzewo, złom i odpady.

 

Mury oporowe L sprawdzą się idealnie do oddzielenia różnic terenu, przez co nie zachodzi potrzeba stawiania szalunków i wznoszenia tradycyjnych murów. mury oporowe jako pionowe elementy konstrukcyjne doskonale nadają się do przenoszenia naporu zabezpieczonej budowli bądź konstrukcji  na podłoże.

Chcąc sprostać wyzwaniom związanym z dużą różnicą terenu, produkujemy mury o wysokościach od 100 do 350 cm, regulując co 10 cm, oznacza to, że możemy wyprodukować mur o wysokość np. 110cm, 120 cm, 130 cm itd. … Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy wysokości masz pewność, że mury będą w jednej płaszczyźnie. Skontaktuj się z nami i podaj nam jaki mur potrzebujesz.

Dostarczamy towar w całej Polsce, możemy zorganizować dla Ciebie transport lub możesz odebrać go osobiście w województwie pomorskim oraz śląskim. Cena nie zawiera transportu.

Wyprodukujemy Twój dom również z Twojego projektu, prześlij nam go do wyceny.

Wyceniamy tylko projekty będące już własnością inwestora.

Załącz projekt
Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności.